II.ročník pochodu pro Ztracené děti

Ztracené děti se zúčastní Festivalu Nenechte si ubližovat.

V České republice se ročně ztratí tisíce dětí, v roce 2013 jich bylo 5 281. Na Mezinárodní den pohřešovaných dětí, který připadá na 25. 5., zorganizovala nezisková organizace Ztracené děti pochod jako připomínku těch, kteří se z jakéhokoli důvodu nemohli vrátit domů. Celý program byl přizpůsoben i neslyšícím, po celou dobu byli přítomni tlumočníci do českého znakového jazyka.

 

Městská část Praha 1 a Praha 7 zaštítila akci, která měla připomenout všechny děti, které nevrátily domů, nebo z domova odešly.

 

Start pochodu byl naplánován na Můstku, odtud vyšli účastníci ve 13 hodin přes centrum Prahy do parku Stromovka, kde na ně čekal program plný her a zábavy nejen pro děti.

 

V cíli pochodu, v Královské oboře Stromovka, byly již od 12:00 připraveny aktivity pro děti v podobě dílničky, kreslení, skákacích hradů, stánku školy Meridian International school s anglickou konverzací s rodilou mluvčí a s fyzikálními pokusy pro děti, stanoviště s mýdlovými bublinami ad. Za zmínku stojí i koutek s canisterapií, který byl k dispozici s ukázkou canisterapeutické práce se třemi psy nebo stanoviště hasičů s prevencí požární ochrany a Českého Červeného kříže, oblastní spolek Ústí n/Orlicí, s první pomocí Do Stromovky účastníci pochodu dorazili ve 14:30, poté následoval program na pódiu Šlechtovy restaurace.

 

Jako první vystoupil viceprezident Ztracených dětí Bc. Pavel Caprata a přivítal všechny, jež se ve Stromovce sešli a poděkoval jim za sdílení myšlenky podpory pohřešovaných dětí. Následovalo vystoupení Ing. Petra Tošnera, MBA., regionálního marketingového ředitele hlavního partnera pochodu Axis Communication. Ve svém projevu se věnoval problematice fyzického pátrání po ztracených dětech pomocí termokamer. Díky Axis Communications, bylo možné sledovat celodenní program ze Stromovky živě na  Youtube prostřednictvím Streaming NetRex. Na záznam se můžete podívat níže.

 

Pozvání přijal rovněž generálmajor Hynek Blaško. S publikem se podělil o svůj tragický rodinný příběh a apeloval na všechny rodiče, aby se zajímali o své děti. „Když si na to zpětně vzpomínám, byly tu indicie, že ho (vrah) chtěl kontaktovat“, řekl Hynek Blaško. „Ta nejistota, co s Vaším dítětem je, je neuvěřitelně psychicky náročná. My jsme to nevěděli 35 dní. A i přes tragický konec, jsem se se svým synem mohl alespoň rozloučit.“, řekl také.

 

Jaroslav Kopecký, radní MČ Prahy 7, kromě představení své městské části představil i odborníky, kteří přišli akci rovněž podpořit a kteří byli po dobu happeningu na místě k dispozici rodičům pro případ dotazů. Byli to: Martin Štěpánek, policista se specializací na pohřešování dětí a PhDr. Kateřina Irmanovová, psycholožka. Oba krátce vysvětlili své zaměření a dále se věnovali zájemcům o debatu.

 

Program pokračoval výstupy hudebních skupin The Snookers, Tábor Superstar Band a ženského sboru Cantarina. Nezisková organizace také vyhlásila vítěze výtvarné soutěže S Denisem bezpečně – Přijdu včas a rozdala přítomným výhercům hodnotné dárky.

 

Děkujeme všem zúčastněným i těm, kteří pomáhali s přípravou, dobrovolníkům v neposlední řadě.
Děkuje také sponzorům, společnosti Axis Communication a Harley-Davidson Praha.

 

Facebook