TITLE

DESCRIPTION

HELPfair – veletrh sociálních věcí

“Na pražském Střeleckém ostrově se ve čtvrtek 8. června 2017 uskuteční velká přehlídka poskytovatelů sociálních služeb HELPfair. Na akci, která se bude odehrávat v samotném centru Prahy, se představí téměř sto organizací pro sociálně znevýhodněné skupiny. Chybět nebude ani bohatý kulturní program a různé soutěže na celém ostrově. 

Neziskové organizace a občanská sdružení na veletrhu seznámí návštěvníky s nabídkou svých služeb pro sociálně znevýhodněné děti a mládež, pro seniory, pro tělesně a mentálně handicapované nebo pro osoby ohrožené domácím násilím. Zároveň se představí pestrý výběr volnočasových a vzdělávacích činností. 

Patrony projektu jsou sportovec Martin Zach, který je mimo jiné také patronem občanského sdružení Caballinus nabízející hipoterapii nemocným dětem, a Šárka Táborská, předsedkyně výboru pro sociální a bytovou politiku, bezdomovectví a protidrogovou problematiku MČ Praha 1. Ta je i iniciátorkou celé akce.

Celou akcí provede a zároveň i vystoupí hudební duo Těžkej Pokondr. Návštěvníkům v průběhu odpoledne zazpívají Petra Janů, Ondřej Ruml a dětský sbor Kampata.

Na děti i dospělé čeká řada různých aktivit, soutěží a sportovních disciplín. Nebudou chybět dva skákací hrady, překážková dráha, skákání v pytli, kolečkování, kroket nebo nafukovací stěna. Všichni si také mohou vyzkoušet slepeckou trať. Pro děti bude připravená výtvarná dílnička a malování na obličej a na závěr se kdokoliv může nechat vyfotit ve fotostánku s různými rekvizitami. 

S činností jednotlivých organizací se budou moci návštěvníci seznámit přímo u jednotlivých stánků, kde budou působit zástupci konkrétních organizací. Těšit se můžou i na občerstvení za mimořádně „příznivé“ ceny, které nabídne společnost DELICATO RESTAURANTS. Příkladem je párek v rohlíku za 8 Kč či malinovka za 10 Kč. “

 

Na tento veletrh jsme se dostali i my s naším Nadačním fondem a tajemnice Hanka Kalinová se tam s vámi moc ráda potká. Tak ve čtvrtek na shledanou :)

Facebook