O NÁS

nadacni-fond-logo

Nadační fond Ztracené děti, je nevládní, nezisková organizace, která se zabývá problematikou bezpečí našich dětí. Pomáhá dětem ztraceným, týraným, zneužívaným a zanedbávaným.

 

 

Nadační fond Ztracené děti byl založen začátkem roku 2015. Transformoval se z občanského sdružení Ztracené děti, které působilo v České republice od roku 2008.

 

Smyslem Nadačního fondu Ztracené děti je pomoc nejen při aktuálních kauzách, ale i pomoc při hledání dlouhodobě pohřešovaných dětí a mladistvých, a to v součinnosti a pod taktovkou Policie ČR. Zároveň také pomáháme rodinám pohřešovaných dětí.

Jedná se o velmi citlivou oblast, o které nemá širší veřejnost příliš povědomí a do hledáčku medií se dostává až při konkrétních případech, když se stane pohřešování dítěte či mladistvého divácky „atraktivním“. Přitom ročně se v České republice pohřešuje přes 5 tisíc dětí a mladistvých. Většina dětí se najde nebo se vrátí sama domů, ale zůstávají tu malé procento dětí, které se nikdy nenajdou.

 

Hlavní cílem Nadačního fondu Ztracené děti je předcházet ztrátě-pohřešovaní dítěte. Pokud se tak již stane, pomáhat při jeho nalezení.
Poskytnout psychologickou pomoc rodičům a rodinným příslušníkům.
Získat a poskytnout materiální a finanční pomoc rodičům pohřešovaného dítěte, kteří se ocitli vlivem této tíživé životní situace v nouzi.

Facebook